Hjemme hos Anette

Vi dro hjem til daglig leder, Anette, som bor i et rekkehus i Bærum sammen med familien sin. Hun viser oss sitt nydelige moderne nordiske hjem, med innslag av retro og naturlige materialer. Selv elsker hun Bauhaus-perioden, 70-talls viben og er glad for at krom er tilbake i trendbildet! Drømmen er et lite funkishus med runde vinduer.

«Hjemmet starter utenfor» sa interiørdesigner Aina Solli Steen en gang, og det er jeg så enig i, forklarer Anette. Med så mye gode utemøbler som finnes om dagen, blir det en ekstra stue for hele familien gjennom sommerhalvåret hvis du innreder med hjertet. Man trenger ikke avvike fra den stilen man har inne, gjør det mest mulig likt, slik at uterommet harmonerer med den totale visuelle profilen i hjemmet ditt. Invester i produkter av god kvalitet én gang så varer det i mange år. Prikken over i-en som du kan endre oftere er puter og pledd, da føles det som du får en ny uteplass hvert år.

Hjemme hos-anette-bærum-verket interiør-hay-string-stående

Kopier stilen

Uteområdet til Anette er innredet med spisestolene Less fra Cane-line og en utgått spisestol fra HAY. Gulvteppene er fra Cane-line og Linie Design. Hyllesystemet er fra String. Loungeområdet er stylet med Curve lenestol fra Cane-line, MG501 Cuba lenestol fra Carl Hansen & Søn, Glaze sofabord fra Cane-line og diverse puter fra merker som Fine Little Day og Ib Laursen.

Hjemme hos-anette-thonet-fdb møbler-ferm living-liggende bilde-

Oppholdsrommet inne er innredet med spisestoler fra Thonet og J80 fra FDB Møbler, Petra spisebord fra Vannerup, B98 hyller fra FDB, Tub sofa fra Eilersen, Boy puffer fra LK Hjelle, X sofabord fra &tradition, Krysset lenestol fra Eilersen, Lato LN9 sidebord fra &tradition og diverse puter fra Libeco.

Hjemme hos-anette-tub sofa eilersen-boy puff-x sofabord &tradition-lato sidebord-liggende bilde-

Mitt beste kjøp

Mitt beste kjøp må være Tub modulsofa fra Eilersen. Den 3 meter lange sofaen ruver i stuen og har en helt fantastisk sittekomfort. Jeg er også veldig fornøyd med Thonet spisestolene. Det skal være godt å sitte lenge rundt middagsbordet, de er magiske og tydelige i formspråket. Dette med arvestolene fra farmor gjør at jeg finner balanse.

Hjemme hos-anette-liggende bilde-verket interiør-kjøkken
Hjemme hos-anette-fdb møbler-liggende bilde-verket interiør-2

Anettes interiørtips

Tipset mitt er å tenke langsiktig, men tørre å være leken. Du skal forhåpentligvis ha det du kjøper i mange år, men la det ikke bli for kjedelig. Du skal bli glad av å komme hjem. Jeg bor i et hus som ikke er så stort, da er det fint at alle rom henger sammen trendmessig. 

Hjemme hos-anette-liggende bilde-verket interiør-1
Hjemme hos-anette-fdb møbler-liggende bilde-verket interiør

Anettes velværefavoritter akkurat nå!

Skroll til toppen

MELD DEG INN VÅR KUNDEKLUBB OG FÅ 10 % PÅ ETT HELT KJØP